SKVELÉ TORTY

moderný vzhľad, tradičná chuť
  
  
  
naša ponuka
Domáca receptúra

Skvelé torty sú spojením moderného dizajnu a tradičnej domácej receptúry vychádzajúcej z klasickcýh domácich dort. Základom každej vašej torty sú maslové plnky šľahané nad parou, vláčne korpusy s drvenými orechmi bohate šťavované ovocnou šťavou a rumom. Pre sviežejšiu chuť pridávam džem prípadne ovocie podľa chuti. Pečiem torty rôznych tvarov, klasické okrúhle a štvorcové torty, torty v tvare srdca, podkovy, ale aj netradičnejšie 3D torty. Používame poctivé domáce suroviny. Každá jedlá ozdoba na torte, kvietok či postavička je vyrobená a modelovaná vlastnoručne.

 

Plnky

Pudingové plnky sú šľahané nad parou z masla. Tradičnými príchuťami sú:

  • vanilková plnka do torty – vanilkový puding, maslo, cukor
  • čokoládová plnka do torty – horká čokoláda, kakao, puding, maslo, cukor
  • karamelová plnka do torty – karamelizované sladené mlieko, karamelizovaný cukor, šľahačka, maslo, puding

 

Korpusy

Nadýchané korpusy pečieme na plechoch a formách. Pridávame do nich drvené vlašské orechy a výdatne šťavujeme ovocnou šťavou a rumom, aby bola torta šťavnatá a vláčna. Korpusy pečieme v dvoch príchutiach:

  • vanilkový biely korpus
  • kakaový tmavý korpus

 

Ovocie, džem

Pre ešte sviežejšiu chuť tort do nich pridávam rôzne príchute džemov a obľúbené kúsky ovocia v ovocnom géli. Najbežnejším ovocím sú višne, jahody a marhule. Na požiadanie pridávam aj banán či lesné ovocie. Najobľúbenejšou kombináciou je torta s karamelovou plnkou a višňami. Predovšetkým v letných mesiacoch však neodporúčam čerstvé ovocie, ktoré sa zvykne v teple rýchlo pokaziť.

 

Poťahy

Torty sú poťahované fondánom značky Smartflex Velvet, ktorý je na trhu dostupný v mnohých príchutiach, od klasickej mandľovej či vanilkovej, až po jahodovú či sviežu citrónovú. Z tejto hmoty zároveň vyrábam aj všetky jedlé dekorácie na vašich tortách. V prípade požiadavky na čokoládovú polevu používam čokoládovú hmotu K2, ktorá výborne chutí a zároveň sa s ňou dobre pracuje. Na želanie tortu polievam aj klasickou horkou čokoládou.

 

Torty pre celiatikov

Pečiem aj torty pre celiatikov, pričom používam pre nich vhodnú múku a suroviny, vrátane fondánu White Icing, ktorý neobsahuje stopy lepku.

 

Cupcakes, minitortičky

V mojej ponuke nájdete aj minitortičky, ktoré sú pečené podľa rovnakej receptúry ako štandardné veľké torty, pričom ich gramáž sa pohybuje okolo 500 gramov. Minimálny odber minitortičiek je 10 ks. Každá minitortička je samostatne potiahnutá fondánom a ozdobená.
Pečiem aj cupcakes v rôznych príchutiach podľa želania, pričom môžu byť ozdobené fondánom alebo plnkou. Minimálny odber cupcakes je 24 kusov.

 

Fondánové postavičky, kvety

V prípade, že si viete tortu upiecť sami, máte však záujem o postavičky, kvety či iné dekorácie, ponúkam vám možnosť objednať si ich samostatne.

 

Dodatočné informácie

  • Torty môžu obsahovať potravinárske farbivá E102, E104, E110, E122, E124, E133.
  • Podnosy a tácky sú zarátané v cene torty, nie je potrebné ich vracať.
  • Torty môžu obsahovať nejedlé dekorácie ako špajdle, špáradlá, floristické drôty či výstuž.