SKVELÉ TORTY

Čo všetko Vám ponúkam v SKVELÝCH TORTÁCH?

Domáca receptúra

Skvelé torty sú spojením moderného dizajnu a tradičnej domácej receptúry vychádzajúcej z klasických domácich tort. Základom každej vašej torty sú maslové plnky šľahané nad parou, vláčne korpusy s drvenými orechmi bohate šťavované ovocnou šťavou a rumom. Pre sviežejšiu chuť pridávam džem prípadne ovocie podľa chuti. 

Skvelé torty sú charakteristické práve poctivou domácou receptúrou a maslovými plnkami, zachovať túto tradičnú chuť a spojiť ju so súčasným vzhľadom je ideou mojej práce, preto len zriedka experimentujem s trendmi v oblasti chutí. 

Pečiem torty rôznych tvarov, klasické okrúhle a štvorcové torty, torty v tvare srdca, podkovy, ale aj netradičnejšie 3D torty. Používame poctivé domáce suroviny. Každá jedlá ozdoba na torte, kvietok či postavička je vyrobená a modelovaná vlastnoručne.

Plnky

Pudingové plnky sú šľahané nad parou z masla. Tradičnými príchuťami sú:

vanilková plnka do torty – vanilkový puding, maslo, cukor
čokoládová plnka do torty – horká čokoláda, kakao, puding, maslo, cukor
karamelová plnka do torty – karamelizovaný cukor, šľahačka, maslo, puding


mascarpone plnky s ovocím

sponge-cake-biskvit

Korpusy

Nadýchané korpusy pečiem na plechoch a vo formách. Pridávam do nich drvené vlašské orechy a výdatne šťavujem ovocnou šťavou a rumom, aby bola torta šťavnatá a vláčna. Korpusy pečiem v dvoch príchutiach:

• vanilkový biely korpus
• kakaový tmavý korpus

Instant-Pot-Strawberry-Jam-9-480x270

Ovocie, džem

Pre ešte sviežejšiu chuť tort do nich pridávam rôzne príchute džemov a obľúbené kúsky ovocia v ovocnom géli. Najbežnejším ovocím sú višne, jahody a marhule. Na požiadanie pridávam aj banán či lesné ovocie. Najobľúbenejšou kombináciou je torta s karamelovou plnkou a višňami. Predovšetkým v letných mesiacoch však neodporúčam čerstvé ovocie, ktoré sa zvykne v teple rýchlo pokaziť.

fondant-recipe-12-of-14-2-e1529280412548

Fondán

Skvelé torty sú poťahované fondánom značky Smartflex Velvet, ktorý je na trhu dostupný v mnohých príchutiach, od klasickej mandľovej či vanilkovej, až po jahodovú či sviežu citrónovú. Z tejto hmoty zároveň vyrábam aj všetky jedlé dekorácie na vašich tortách. V prípade požiadavky na čokoládovú polevu používam čokoládovú hmotu K2, ktorá výborne chutí a zároveň sa s ňou dobre pracuje.

Čo Vám ešte ponúkam?

Cupcakes

Pečiem aj cupcakes v rôznych príchutiach podľa želania, pričom môžu byť ozdobené fondánom alebo plnkou, s klasickým alebo ozdbným košíčkom. Minimálny odber cupcakes je 24 kusov. Ideálne sú na detské oslavy, ale aj namiesto darčekov pre hostí na svadby prípadne v podobe cupcake veže namiesto hlavnej torty.

Minitortičky

V mojej ponuke nájdete aj minitortičky, ktoré sú pečené podľa rovnakej receptúry ako štandardné veľké torty, pričom ich gramáž sa pohybuje okolo 500 gramov. Minimálny odber minitortičiek je 10 ks. Každá minitortička je samostatne potiahnutá fondánom a ozdobená. Veľmi obľúbené sú na stužkové, ale aj ako tortičky do výslužiek či namiesto hlavnej svadobnej torty.

Fondánové postavičky

Všetky fondánové ozdoby na tortách sú modelované a vyrábané vlastnoručne. V prípade, že si viete tortu upiecť sami, máte však záujem o postavičky, kvety či iné dekorácie, ponúkam vám možnosť objednať si ich samostatne.

Dodatočné informácie

• Torty môžu obsahovať potravinárske farbivá E102, E104, E110, E122, E124, E133.

• Podnosy a tácky sú zarátané v cene torty, nie je potrebné ich vracať.

• Torty môžu obsahovať nejedlé dekorácie ako špajdle, špáradlá, floristické drôty či výstuž.