SKVELÉ TORTY

Svadobná torta roku 2017: 10 NAJ trendov

Rok s magickým číslom 7 na konci je tu. Tí, ktorí sa rozhodli spečatiť svoju lásku manželským sľubom práve v tomto roku iste rozbiehajú plány na svoj veľký deň. A k nemu patrí neodmysliteľne aj svadobná torta. Aké trendy nás teda čakajú v roku 2017 a akú svadobnú tortu si vybrať, aby ste boli „in“?

 

1. METALICKÉ PRVKY - meď, ružové zlato, cín

Metalické prvky v podobe strieborných či zlatých perličiek dodávajú ten správny elegantný šmrnc tortám už dlho. V posledných rokoch sa však tento trend rozšíril a na tortách sa začali objavovať jedlé metalické aplikácie, krajky, kvety. Horúcim trendom minulého roka bolo dokonca celé jedno poschodie potiahnuté fondánom so zlatým, strieborným či medeným odtieňom. Drahé kovy, ktoré reprezentujú bohatstvo a svadobná torta je vďaka nim stelesnením luxusu a prepychu, budú hrať prím aj v roku 2017. Zlato a striebro by však v tomto roku mali podľa plánovačky svadieb Sary Fried nahradiť medené odtiene, romantické ružové zlato a netradičný cín, ktoré "sú univerzálne, dokonale ladia s rôznymi odteňmi a zároveň sú uvoľnené a zábavné".

medená torta

torta cin

torta ruzove zlato

2. ŠTÝL ART DECO a GLAMOUR

Vintage štýl je populárnym námetom svadieb posledných rokov. Je romantický, elegantný a nostalgický zároveň. Art deco v tomto smere nie je závratnou novinkou, ale práve tento rok by mal hrať prím. Štýl, ktorý preslávil hlavne film Veľký Gatsby je pompézny, plný elegancie, nevtieravo luxusný a dramatický. Metalické prvky, odvážna geometria, farby bez hraníc, perie, motív slnečných lúčov, krivky a nepopierateľný nádych 20.-tych rokov. Ruka v ruke s týmto štýlom ide aj glamour charakteristický noblesou, leskom, kryštálmi a luxusom.

torta great gatsby
torta art dceo
torta vintage

3. VODOVÉ FARBY a RUČNÁ MAĽBA

Ďalším veľkým hitom pri svadobných tortách je efekt vodových alebo akvarelových farieb na fondáne. Svadobná torta v takomto štýle sa dokonale hodí na hravé romantické svadby, keďže vyzerá sviežo, zaujímavo a moderne, pričom nemusíte zostať len pri „abstraktnom“ motíve. Nežný jedinečný vzhľad dodajú vašej vysnívanej svadobnej torte i ručne maľované motívy kvetov, vtákov či ľudových ornamentov. A práve v kombinácií s metalickými prvkami môžete docieliť jedinečný a dokonalý vzhľad.

torta great gatsby
torta art dceo
torta vintage

4. KRAJKA, RIASENIE a BIELA V BIELEJ

Krajka a riasenie zostáva v tomto roku trendy nielen na svadobných šatách, ale aj na tortách. Tento námet nie je novinkou, avšak týmto romantickým, ženským a elegantným prevedením inšpirovaným bohatými volánmi a tylom nikdy nič nepokazíte. Môžete pri tom pri svojom výbere siahnuť po metalických krajkách, ktoré dodajú vašej torte luxusný šmrnc, avšak čisto biela je nesmrteľnou klasikou, ktorá znesie aj bohatšie riasenie a výzdobu, pričom svadobná torta stále bude pôsobiť vkusne, čisto a moderne.

torta great gatsby
torta art dceo
torta vintage

5. PRÍRODNÉ PRVKY, ŽIVÉ KVETY A DREVO

Návrat k prírode a k tradíciám je stále „in“ vo všetkých oblastiach života a nevyhol sa ani svadbám. Prírodné motívy na svadobnej torte potom vedia krásne dotvoriť celkovú atmosféru vidieckej svadby či svadby pod holým nebom. Efekt kôry, živé poľné kvety či skalničky, vetvičky, šišky, mach, ľanové stuhy či iné prírodné prvky na snehobielom alebo slonovinovom fondáne zabezpečia, aby vaša svadobná torta bola jedinečná s očarujúcim rustikálnym nádychom pričom existuje mnoho kreatívnych možností ako vykúzliť ten pravý dizajn pre vás.

torta great gatsby
torta art dceo
torta vintage

6. MONOGRAMY a PERSONALIZOVANÉ SVADOBNÉ TORTY

Zakomponovanie vašich iniciálok do dizajnu torty z nej urobí výsostne jedinečný kúsok len a len pre vás. Existuje pri tom množstvo možností a techník, ako to urobiť. Či už využijete maľovanie priamo na fondán, plastické písmená vyrezané z fondánu, plastové písmená presne podľa vášho návrhu ako dominanta celej torty (sú o niečo drahšie, ale zostanú vám ako trvalá pamiatka na váš veľký deň) či dokonca vytvorenie jedinečného opakujúceho sa vzoru z písmen na jednom poschodí – to je len zlomok nápadov ako vašu tortu personalizovať, pričom si môžete vybrať akýkoľvek vám srdcu blízky štýl.

torta great gatsby
torta art dceo
torta vintage

7. NESMRTEĽNÁ RUŽOVÁ – odtieň blush roseDOBNÉ TORTY

Popri bielej je ružová azda druhou najpoužívanejšou farbou na svadbe, či už sa týka výzdoby, doplnkov a v neposlednom rade aj tort (o čom svedčí aj naša galéria svadobných tortičiek 🙂 ). Majiteľka svadobnej agentúry Rhiannon Bosse nazýva ružovú „trendovou a nadčasovou farbou, ktorá bola, je a bude navždy súčasťou svadieb.“ Vďaka širokej palete odtieňov od jemných staroružových až po elektrizujúce cyklámenové je možné ju kombinovať a použiť pre akýkoľvek štýl svadby. Tento rok hrá prím hlavne odtieň „blush rose“ – ružová jemná ako začervenanie na lícach nevesty.

torta great gatsby
torta vintage
torta art dceo

8. KVETY – pivonky, záhradné ruže, georgíny, ranunculus

Svadba bez kvetov je ako… svadba bez kvetov! 🙂 A aj keď ruže sú nepochybne nesmrteľným symbolom lásky, tento rok prvé miesto v trendoch preberajú pivónie, záhradné ruže, georgíny či ranunculusy (iskerníky). Ako hovorí Zoe Gallina (kreatívna riaditeľka kvetinového štúdia na Floride „sú stelesnením romantiky a nežnosti.“ Podľa Zoe sú predovšetkým pivónie žiadané svadobné kvety vďaka širokej škále farebnosti, množstvu druhov a v neposlednom rade sa u nás dajú zohnať celoročne. Tie fondánové na torte vám dokonca zakvitnú aj v zime a vydržia naozaj dlho. 🙂

torta great gatsby
torta art dceo
torta vintage

9. „POLONAHÉ“ TORTY

Nahé torty boli hádam top trendom posledných rokov. Aj keď fondán ponúka nepopierateľne veľké dizajnové možnosti, nahé torty priam lákali k zahryznutiu, čo ešte umocňovali zdobenie sezónnym ovocím. Predovšetkým v letných mesiacoch tiež majú nepopierateľnú výhodu v tom, že sa topia menej, keďže fondán podlieha vlhkosti a citlivo reaguje na teplo. Ako však uvádza portál weddingandweddingflower.co.uk, tento rok „nahé torty nahradia ich sofistikovanejšie staršie sestry“. Polonahá svadobná torta si stále udržiava rustikálny nádych, avšak práca s krémom je sofistikovanejšia, často sa „nahé“ poschodia kombinujú s tými fondánovými a torta celkovo vyzerá elegantnejšie. Ak ste teda podľahli vlne nahých tort, čo tak skúsiť ich menšiu obmenu?

torta great gatsby
torta vintage
torta art dceo

10. INSTAGRAMOVÝ HIT – „GEO TORTY“

Asi najhorúcejším trendom týkajúcim sa tort týchto mesiacov, ktorý valcuje internet sú takzvané „geo“ torty. S nápadom prišla cukrárka Rachael Teufel a jej výtvor sa stal okamžite hitom, ktorý sa v rôznych obmenách objavil v portfóliu všetkých svetových cukrárov. Jedlé cukrové krištále hýriace farbami, ktoré na torte vytvárajú realistický efekt drahých kameňov sú jednoducho top trendom, a tak ak chcete byť skutočne „in“, radi experimentujete a chcete, aby vaša svadobná torta bola iná a výnimočná, vaša voľba by mala byť jasná.

torta great gatsby
torta vintage
torta art dceo

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *