SKVELÉ TORTY

moderný vzhľad, tradičná chuť
  
  
  
Svadobné torty roku 2018: Najhorúcejšie trendy, ktoré musí poznať každá nevesta

SVADOBNÉ TORTY ROKU 2018: Najhorúcejšie trendy, ktoré musí poznať každá nevesta

clanok3

Ak plánujete svadbu v roku 2018, máte šťastie. Svadobné trendy tohto roku zakomponujete do akejkoľvek svadby, či už dávate prednosť osvedčenej klasike, alebo sa rady vymykáte konvenciám. Dodajte svojej svadbe punc originality a aktuálnosti prostredníctvom výberu tých najtrendovejších farieb, kvetinovej výzdoby a doplnkov odrážajúcich súčasný dizajn, či zlaďte celú tematiku svojej svadby do štýlu, ktorý hrá tento rok prím! Nechajte sa inšpirovať svetovými plánovačmi svadieb a vyberte si dizajn, aby (nielen) vaše svadobné torty roku 2018 zažiarili!1. FARBY

Farba roka – ultra fialová
Každoročne prichádza Pantone inštitút farieb s odtieňom roka a určuje tak smerovanie dizajnu v mnohých oblastiach. Farbou roka 2018 je ultra fialovú, ktorá reprezentuje originálnosť, vynaliezavosť a vizionárstvo. Je farbou inteligencie, elegancie, luxusu. Môžeme teda očakávať, že túto farbu budú dizajnéri zakomponovávať aj do svadieb a uvidíme ju nielen na pozvánkach a výzdobe, ale, samozrejme, odené do nej budú aj svadobné torty roku 2018.

 

Námornícka modrá je nová čierna
Čiernej sa nevesty v našich končinách ešte stále trochu “boja“. Našťastie sa tento rok ako vhodnou alternatívou k neutrálnej svadobnej palete ukazuje námornícka modrá. Ako hovorí plánovačka svadieb Beth Bernstein z SQN Events zo Chicaga: “Hlboká polnočná modrá je tou správnou farebnou voľbou pre formálne svadby.”

 

Metalické prvky – meď, striebro a chróm
Už minulý rok sa popri ružovom zlate objavovali na svadbách aj medené akcenty, aby sa tento rok stali najhorúcejším trendom. Medený priemyselný vzhľad krásne odráža svetlo a skvelo doplní paletu prírodných farieb. Vracia sa aj striebro spolu s chrómom. Podľa Melissy McNeely: “V oblasti dizajnu dnes badať veľký vplyv 70-tych rokov a vďaka tomu striebro a chróm zažívajú comeback.”

 

2.KVETY

Náladové farebné kvety
Floridská organizátorka svadieb a dizajnérka Anna Lucia zhrnula smerovanie kvetinového svadobného dizajnu do dvoch slov – tmavý a náladový. „Veľký trend na rok 2018 budú tmavšie, detailnejšie a textúrované kvety. Niekoľko minulých sezón sme sa držali v nádhernom tóne mäkkých, sviežich kvetov s množstvom zelene, ale v roku 2018 sa objavia tmavé farby. Všetko bude o dráme!“ Aj tu bude hrať prím fialová. „Farebná paleta sa bude sústrediť na fialovú a smerovať k jej rôznym odtieňom, vrátane vína, orgovánu, levandule a malvy.“

 

Kvety stromov
Svadobné kytice sú už dlho bujné a divoké, ale kvetinová dizajnérka Ginny Au hovorí, že rok 2018 bude najmä o kvetoch stromov, predovšetkým o kvetoch drieňu (v angličtine dogwood). „Svadobné kytice vyrobené len z kvetov drevín budú už na jar top trendom,“ povedala. 

 

Svadobné vence
Vence už nepatria len k Vianociam či Veľkej noci. Predovšetkým v zahraničí sa stále viac stávajú populárnou alternatívnou ku tradičnej kvetinovej výzdobe svadieb v priebehu všetkých ročných období. Jemné trávy, sladká vôňa eukalyptu a divoké kvety – portál bridesmagazine.co.uk tvrdí, že tieto bohémske kvetinové inštalácie ohromia vašich hostí a sú dokonalým prvkom zdobiacim aj svadobné torty roku 2018.

 

3. DOPLNKY

Elegantné nesmrteľné perly
Ak po minulé roky na šatách (aj tortách) kraľovala krajka, v roku 2018 ju nahradia perly. Nájsť by sme ich mali nielen na svadobných šperkoch a zdobení šiat. Perly môžete zakomponovať do výzdoby a dodať jej tak exkluzívny šmrnc aj keď práve nie ste fanúšikom trblietok. A k dokonalosti privedú aj vašu svadobnú tortu.

 

Dotyk skla
Podľa portálu london-bride.com a plánovačky Allison Jackson plexisklo a podobné priehľadné médiá budú mať v oblasti svadobného dizajnu veľké slovo. Nielen ako prvky zakomponovateľné do výzdoby v podobe sklených doplnkov, servírovania, svietnikov, stolov, stoličiek, ale aj svadobné oznámenia budú tlačené na plexiskle.

 

4. ŠTÝL

Buďte bohémom!
Ako sme už spomínali, 70-te roky veľmi ovplyvňujú súčasný dizajn a k 70-tym rokom neodmysliteľne patrí “hippies”. Jeho novodobým stelesnením je štýl “boho”, ktorý by mal tento rok nahradiť vintage a art deco. Boho nie je, čo sa módy týka, ničím novým, ale táto zmes retra, hippie, indiánskej kultúry, folku a country sa premietne tento rok naplno aj do svadobného dizajnu a ovplyvní všetko od šiat, výzdoby až po torty.

 

Rustikálna svadba 2.0
Rustikálne svadby budú v roku 2018 ešte prírodnejšie! Ešte viac zelene, úplná absencia kvetín, mach, vrecovina a predovšetkým vzhľad prírodného dreva na všetkom – od pozvánok, cez stoly a stoličky až po ženíchovho motýlika a box na obrúčky.

 

5. Stôl plný dezertov!

Candy bary sú čoraz obľúbenejšou alternatívou k svadobným tortám a zákuskom aj v našich končinách. A tento trend neustupuje ani v roku 2018, práve naopak! Makrónky, cake pops, mufiiny či cupcakes, doplňte netradične cheescakeom, snehovými pusinkami, rôznymi keksíkmi či dokonca pudingovými pohármi. Prípadne sa vráťte do detstva a pripravte svojím hosťom prekvapenie v podobe cukríkov či lízaniek od výmyslu sveta! A, samozrejme, to všetko tak, aby celkový dojem ladil aj oku.

 

Zdroje:
https://www.marthastewartweddings.com
http://www.bridesmagazine.co.uk
https://www.london-bride.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *