SKVELÉ TORTY

Ako ozdobiť tortu? 10 efektných nápadov, ktoré zvládnete aj vy

Ak ste v situácií, že všetky cukrárky široko ďaleko majú obsadený termín a vy si musíte pomôcť sami, alebo si tortu upiecť viete, ale chcete, aby vyzerala špeciálne ako od profesionála, nezúfajte. Ak si kladiete otázku: ako ozdobiť tortu v domácich podmienkach bez špeciálnych nástrojov a formičiek, prinášame vám niekoľko nápadov, vďaka ktorým také niečo určite zvládnete.

1. AKO OZDOBIŤ TORTU LENTILKAMI

Lentilky dostanete kúpiť v každom obchode, dokonca už dnes zoženiete aj lentilky špeciálnych farieb či veľkostí (úplne drobné majú napríklad v LIDL). 

ako ozdobit tortu lentilky
lentilkova torta
torta motyl s lentilkami

Návod na lentilkového motýlika vyrobeného z kruhového korpusu nájdete tu: https://www.einfachbacken.de/rezepte/schmetterlingskuchen-schneller-kindergeburtstags-kuchen

2. AKO OZDOBIŤ TORTU GUMOVÝMI MEDVEDÍKMI

…či gumové cukríky akýchkoľvek tvarov môžu perfektne poslúžiť na ozdobenie torty.

ako ozdobit tortu gumenymi medvedikmi
gumene cukriky na torte
gumene medvediky na torte

Ako skryť gumové medvedíky priamo do torty, aby sa pri jej krájaní z torty “vysypali” nájdete tu: http://heavenlycakepops.com/2014/03/gummy-bear-pinata-cake/ 

3. SLADKOSTI, DOBOŠKY A ČOKOLÁDKY

Aj pomocou čokoládiek, dobošiek, plnených trubičiek, bonbónov či keksíkov dokážete vytvoriť na tortách krásne kreácie, ktorým neodolá žiadny maškrný jazýček.

torta s keksíkmi
kinder torta
čoko torta

Ako vyrobiť na tortičke efekt čokoládových “stekancov” nájdete tu: https://www.lifeloveandsugar.com/how-to-make-a-chocolate-drip-cake/

4. AKO OZDOBIŤ TORTU ORIGINÁLNE PLNKOU

Aj obyčajným zdobiacim vreckom a plnkou sa dajú na torte urobiť divy! Pomocou plnky dokážete dať torte dokonca podobu zvieratiek či rozprávkových postavičiek a vytvoriť napríklad aj úžasné plnkové kvietky.  

torta plnková ježko
torta plnková minnie mouse
torta plnková s kvetmi

Návod ako tortu vyzdobiť plnkovými “ružami”: https://www.youtube.com/watch?v=0cBOMhnHwQM

5. ČOKOLÁDA

Čokoláda je jednoducho klasika, s ktorou dokážu čokomajstri divy. Ale aj vy doma bez špeciálneho náradia môžete tortičku vďaka roztopenej čokoláde priviesť k dokonalosti. 

čokoládový motýli
čokoládové lístky
čoko torta

6. OVOCIE

Sezónne ovocie, správne naukladané a farebne zladené, je tiež ideálnym spôsobom ako tortu ozdobiť rýchlo a jednoducho aj doma. Či už nakrájané a naukladané priamo torte (čo je mimochodom veľký trend posledných mesiacov) alebo doplnené o lístky, škoricu a strúhanú čokoládu dokonale podčiarkne atmosféru každého ročného obdobia a priam láka k zahryznutiu. 

ovocná torta
zimná ovocná torta
torta s ovocím

Viac inšpirácií i tipov ako s ovocím pracovať: https://www.mybluprint.com/article/cake-fruit-top

7. JEDLÉ ŽIVÉ KVETY

Ak to ročné obdobie dovoľuje a na záhradke vám kvitnú sirôtky či ruže, nie je nič jednoduchšie, ako ich použiť na výzdobu torty. Vhodné sú tiež sedmokrásky, púpavy, fialky, ľevanduľa či nechtík. Ideálnejšie sú vypestované doma či ručne nazbierané v lese, než tie z kvetinárstva – máme istotu, že nie sú striekané či chemicky ošetrené. Veľkým trendom sú taktiež lisované či sušené kvety.

torta so živými kvetmi
torta so sirôtkami
torta so sušenými kvetmi

Vo videu si môžete pozrieť, aké jednoduché je v skutočnosti zdobenie kvetmi: https://www.youtube.com/watch?v=fZrSsvVAoiE

8. CUKROVÝ POSYP A PERLIČKY 

Taktiež ho dostanete už v každom obchode a stačí trochu kreativity, aby bol výsledok dokonalý. Okrem toho dnes už zoženiete akékoľvek farby a tvary a pracovať s ním je naozaj radosť.    

torta s posypom
ako ozudobit tortu s posypom

Kúpiť dnes môžete posypy od výmyslu sveta: https://www.natortu.sk/rozne-posypy/

9. LÍZATKA

Úžasné, farebné, rôzne tvary a veľkosti. Lízatká sú dokonalým materiálom pre ozdobenie torty, nehovoriac o tom, že azda neexistuje dieťa, ktorému by z takejto torty nesvietili oči! Či už ich nalepíte na boky torty alebo paličky využijete na zapichnutie – výsledok je úžasný. 

lizankova torta
ako ozdobit tortu lizatkami
torta s lizatkami

Návod na domáce lízanky vhodné aj pre deti: https://www.youtube.com/watch?v=5FJu8H2GK4Q 

10. PRÁŠKOVÝ CUKOR A KAKAO

Posledný tip je tu ako prvá pomoc, ak doma po ruke nemáte naozaj nič na ozdobu – kakao a práškový cukor nájdeme doma všetci a aj s ním sa dá torta ozdobiť naozaj krásne a originálne. Stačí papier, nožničky, nápad a potom už treba len tortu “zasnežiť”. 

čoko torta
čoko torta s cukrom
tortička posypana cukrom

Pár jednoduchých a pritom perfektných nápadov: https://www.youtube.com/watch?v=m5wlKD_vrUI

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *