SKVELÉ TORTY

Ako ozdobiť tortu? 10 efektných nápadov, ktoré zvládnete aj vy

Ste v situácii, že všetky cukrárky široko ďaleko majú obsadený termín a vy si musíte pomôcť sami? Alebo si tortu upiecť viete, ale rozmýšľate ako ozdobiť tortu v domácich podmienkach bez špeciálnych nástrojov a formičiek, tak aby vyzerala ako od profesionála? Prinášam vám niekoľko nápadov a inšpirácií, vďaka ktorým také niečo určite zvládnete.

1. AKO OZDOBIŤ TORTU LENTILKAMI

Lentilky dostanete kúpiť v každom obchode, dokonca už dnes zoženiete aj lentilky špeciálnych farieb či veľkostí (úplne drobné majú napríklad v LIDL). Kreatívnym umiestneným a využitím ich farebnosti viete vytvoriť krásne detské torty s kvietkami, číslami i zvieratkami.

Návod na lentilkového motýlika vyrobeného z kruhového korpusu nájdete tu: https://www.einfachbacken.de/rezepte/schmetterlingskuchen-schneller-kindergeburtstags-kuchen

2. AKO OZDOBIŤ TORTU GUMOVÝMI MEDVEDÍKMI

Medvedíky či gumové cukríky akýchkoľvek tvarov môžu tiež perfektne poslúžiť na ozdobenie farebnej detskej torty.

Ako skryť gumové medvedíky priamo do torty, aby sa pri jej krájaní z torty „vysypali“ zistíte tu: http://heavenlycakepops.com/2014/03/gummy-bear-pinata-cake/ 

3. ZDOBENIE KEKSÍKMI A ČOKOLÁDKAMI

Aj pomocou čokolád, dobošiek, plnených trubičiek, bonbónov či keksíkov dokážete vytvoriť na tortách krásne kreácie, ktorým neodolá žiadny maškrtný jazýček.

Ako vyrobiť na tortičke efekt čokoládových „stekancov“ (tzv. drip) nájdete tu: https://www.lifeloveandsugar.com/how-to-make-a-chocolate-drip-cake/

4. AKO OZDOBIŤ TORTU ORIGINÁLNE PLNKOU

Aj obyčajným zdobiacim vreckom a plnkou sa dajú na torte urobiť divy! Pomocou plnky dokážete dať torte dokonca podobu zvieratiek či rozprávkových postavičiek a vytvoriť napríklad aj úžasné plnkové kvietky.  

Návod ako tortu vyzdobiť plnkovými „ružami“: https://www.youtube.com/watch?v=0cBOMhnHwQM

5. ČAROVANIE S ČOKOLÁDOU

Čokoláda je jednoducho klasika, s ktorou dokážu čokomajstri divy. Ale aj vy doma bez špeciálnych pomôcok môžete tortičku vďaka roztopenej čokoláde priviesť k dokonalosti.

6. ZDOBENIE OVOCÍM NEMUSÍ BYŤ NUDA

Sezónne ovocie, správne naukladané a farebne zladené, je tiež ideálny spôsob ako tortu ozdobiť rýchlo a jednoducho aj doma. Či už nakrájané a naukladané priamo torte (čo je mimochodom veľký trend posledných mesiacov) alebo doplnené o lístky, škoricu a strúhanú čokoládu, ovocie dokonale podčiarkne atmosféru každého ročného obdobia a priam láka k zahryznutiu. 

Viac inšpirácií i tipov ako s ovocím pracovať: https://www.pinterest.co.kr/pin/96405248261824351/

7. ÚŽASNÉ JEDLÉ ŽIVÉ KVETY

Ak to ročné obdobie dovoľuje a na záhradke vám kvitnú sirôtky či ruže, nie je nič jednoduchšie, ako ich použiť na výzdobu torty. Vhodné sú tiež sedmokrásky, púpavy, fialky, levanduľa či nechtík. Vypestované doma či ručne nazbierané v lese sú lepšie, než tie z kvetinárstva – máte istotu, že nie sú striekané či chemicky ošetrené. Veľkým trendom sú taktiež lisované či sušené kvety.

Vo videu si môžete pozrieť, aké jednoduché je v skutočnosti zdobenie kvetmi: https://www.youtube.com/watch?v=fZrSsvVAoiE

8. AKO OZDOBIŤ TORTU CUKROVÝM POSYPOM A PERLIČKAMI 

Taktiež ho dostanete už v každom obchode a stačí trochu kreativity, aby bol výsledok dokonalý. Zoženiete akékoľvek farby a tvary a pracovať s ním je naozaj radosť.

 

Kúpiť dnes môžete posypy od výmyslu sveta: https://www.natortu.sk/rozne-posypy/

9. LÍZANKY AKO DEKORÁCIA NA TORTU

Úžasné, farebné, rôzne tvary a veľkosti. Lízanky sú dokonalým materiálom na zdobenie. Azda neexistuje dieťa, ktorému by z takejto torty nesvietili oči! Či už ich nalepíte na boky torty alebo paličky využijete na zapichnutie – výsledok je vždy originálny. 

Návod na domáce lízanky vhodné aj pre deti: https://www.youtube.com/watch?v=5FJu8H2GK4Q 

10. ZDOBENIE PRÁŠKOVÝM CUKROM A KAKAOM

Posledný tip je tu ako prvá pomoc, Kakao a práškový cukor nájdeme doma väčšinou všetci a aj s ním sa dá torta ozdobiť naozaj krásne a originálne. Stačí papier, nožničky, nápad a potom už treba len tortu „zasnežiť“. 

Pár jednoduchých a pritom perfektných nápadov: https://www.youtube.com/watch?v=m5wlKD_vrUI

Alebo sa inšpirujte tortami bez fondánu z mojej dielne.

A ak si predsa len na zdobenie netrúfate, ozvite sa mi a upečiem vám chutnú domácu tortu presne podľa vašich predstáv.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *