SKVELÉ TORTY

Torty na svadbu v roku 2019: Tieto trendy musíte vidieť

Svadobné torty roku 2019 opäť prekvapia odvážnymi novými trendmi i vylepšenými verziami minuloročných obľúbených dizajnov. Aj keď sa každý rok objavujú trendy nové, neznamená to, že tie staršie nahrádzajú, naopak, iba dopĺňajú už aj tak úžasne širokú paletu nápadov a dizajnérskych skvostov. Vybrala som pre vás 15 najzaujímavejších a najtrendovejších dizajnov posledných mesiacov, ktorými sa môžete inšpirovať aj pri vašej jedinečnej svadobnej torte roku 2019.

1. ČIERNE SVADOBNÉ TORTY

V minulom roku nás tmavá námornícka modrá a náladové tmavé kvety nenápadne pripravili na hit tohto roku a vydláždili cestu čiernej. Ale pozor, žiadne čierne akcenty na bielom pozadí, či pár čiernych kontrastných prvkov. Tie najtrendovejšie svadobné torty roku 2019 sú odené do čiernej od hlavy po päty! Je vynikajúcou voľbou aj pre jesenné či zimné svadby a ladí dokonale s akoukoľvek farebnou paletou, pričom na seba strhne pozornosť všetkých svadobčanov a zároveň nezatieni krásu bielych svadobných šiat. Aj konzervatívne nevesty (a ich mamy) pritom musia uznať, že to nie je žiadny prvoplánový trend a že v kombinácií so žiarivými kvetmi, ručne maľovaným ornamentom či zlatými prvkami je čierna svadobná torta ultra-luxusná, sofistikovaná a vyvolávajúca pravú emóciu.

torta ultra fialova
torta ultra fialova
torta ultra fialova

2. BIELE SVADOBNÉ TORTY S TEXTÚRAMI A RELIÉFMI

V ostrom kontraste s čiernymi svadobnými tortami sú biele svadobné torty, ktoré majú tiež v trendoch roku 2019 svoje miesto. Táto monochromatická téma je ale všetko možné, len nie nudná! Zameriava na štruktúrované svadobné torty, ktoré sú zdobené zložitými prvkami, ako sú kvety, čipky a textúry. Konečný výsledok tak pripomína zložité antické rieliéfy vytesané z bieleho mramoru a celkový vzhľad má tradičné svadobné vibrácie, ktoré sú ideálne pre romantické svadby. 3D textúry z bieleho fondánu sa pritom objavujú od jednoduchých nežných motívov až po extrémne zložité dekadentné reliéfy, ktoré si však zachovávajú čistotu, jemnosť a romantiku.

torta ultra fialova
torta ultra fialova
torta ultra fialova

3. GEOMETRIA

Nekonvenčné tvary, mnohouholníky a ostré uhly doplnené výraznými mramorovanými farbami – už niekoľko rokov sa snažia do tort dizajnéri priniesť niečo výnimočné a abstraktné. Geometrický trend je tento rok jednoducho super populárny a nevyzerá, že by len tak skoro vyšiel z módy. Instagram a Pinterest sú plné práve takýchto svadobných tort. Ak sa vaša svadba bude niesť v trendovom modernom duchu, potom jednoducho musíte siahnuť po dizajne, ktorý v sebe bude kombinovať geometrické vzory, pričom tieto torty stále vyzerajú romanticky a úchvatne.

geometricka torta

torta ultra fialova
torta ultra fialova

4. ODVÁŽNE KONŠTRUKČNÉ RIEŠENIA A "PLÁVAJÚCE" POSCHODIA

Pri geometríi ešte chvíľu zostaneme, keďže tento trend ovplyvnil aj celkovú „architektúru“ tort. Samozrejme, nie je nič zlé na tom, keď torta vyzerá ako torta, ale v roku 2019 si do svadobných sál razia cestu torty s dizajnom, pri ktorých sa hostia budú udivene pýtať: „Toto je naozaj torta?“ Pôsobivé diela, ktoré vyzerajú, že popierajú gravitačné zákony budú v roku 2019 jednoducho v centre pozornosti. Rovnako ako takzvané „plávajúce poschodia“, kedy je jedno či viac poschodí nahradených geometrickými či sklenenými podnosmi, takže časť svadobnej torty vyzerá, akoby sa vznášala či plávala v priestore. A musím uznať, že tieto torty vyzerajú jednoducho magicky! 

torta ultra fialova
torta ultra fialova
torta ultra fialova

5. ŤAHY ŠTETCOM A MAĽBA MASLOVÝM KRÉMOM

Maľba na tortách je jedným z top trendov posledných rokov, no aj tento dizajn prešiel v poslednom období výrazným „upgradeom“. Nežný vzhľad rozmazaných vodových farieb a akvarelu nahradí textúrovaná štruktúra maslového krému pripomínajúca slávne olejomaľby. Dôležitý je vzhľad, kde sú vidieť „ťahy štetcom“ vytvárajúce abstraktný či kvetinový motív. Zaujímavý je aj trend zdobenia torty „ťahmi štetcom“ z farebnej čokolády, pri ktorom srdce zaplesá nejednej umeleckej duši.    

torta ultra fialova
torta ultra fialova
torta ultra fialova

6. BOTANICKÉ MOTÍVY, ZELEŇ A BYLINKY

Pravdepodobne nikdy nenastane doba, kedy by sa z dizajnu svadobných tort úplne vytratili kvety. Pivónie, ruže či gerbery boli, sú a budú nesmrteľným doplnkom každej svadobnej torty. Aj v tomto smere však každoročne prichádzajú trendy, ktoré doplnia rad už stávajúcich floralistických motívov. Tento rok je to zeleň, ktorá dokonale dopĺňa rustikálne, lesné a bohémske témy svadieb.  Pútavé papradie, vetvičky rozmarínu, veľké listy monstery a dokonca aj aromatické bylinky… Spárované s jemne textúrovaným bielym maslovým krémom vytvoria rafinovanú jednoduchosť a ležérnosť. 

geometricka torta
torta ultra fialova
torta ultra fialova

7. JEDLÉ KVETY A OVOCIE

Tento trend ma absolútne dostal svojou hravosťou, jemnosťou, eleganciou a vtipom. Ak chcete, aby vaša svadobná torta vyzerala, akoby ju zdobili lesné víly, potom nemáte nad čím premýšľať. Torty zdobené ovocím budú dokonalým doplnkom každej svadby poňatej v štýle letnej párty, tie s 2D lisovanými jedlými kvetmi, špeciálne určenými na konzumáciu, zas korunujú svadby pod holým nebom. Ak nie ste fanúšikom fondánu a fondánových kvetov, ale na druhej strane neviete prísť na chuť ani rustikálnym nahým tortám, tak potom tieto svadobné torty roku 2019 sú pre vás jasnou voľbou.

torta ultra fialova
torta ultra fialova
torta ultra fialova

8. JEDNOPOSCHODOVÉ SVADOBNÉ TORTY

Jednoposchodové svadobné torty sa stávajú čoraz populárnejšími, a to najmä vďaka kráľovskej svadobnej torte Harryho a Meghan. Nielenže sú ideálnym a praktickým riešením pre horúce mesiace, kedy ich „sada“ môže byť vhodnou alternatívou k viacpochodovej torte, ale sú aj vrcholom elegantného minimalizmu. Kombináciou jednoposchodových tort rôznych výšok či štýlov pritom môžete dosiahnuť pozoruhodný vizuál vášho dezertného stola.  

torta ultra fialova
torta ultra fialova
torta ultra fialova

9. ÚZKE VYSOKÉ TORTY

A opäť, veľmi kontrastne k jednoduchým jednoposchodovým tortám, sa ako ďalší trend ponúka ich presný opak. Štíhle vysoké tortové veže, ktoré sa týčia do diaľky svadobnej sály ako dominanta priestoru. Trendom roku 2019 je pritom kombinácia úzkych rôzne  vysokých poschodí s cieľom dosiahnuť ultra vysoký dramatický vzhľad. Ak sa vám tento trend páči, ale nemáte na svadbe 150 hostí, ani vtedy sa ho nemusíte celkom vzdať. Zahraniční dizajnéri zvyknú nahradiť jedno či viac poschodí polystyrénovou maketou, vďaka čomu je torta ľahšia, stabilnejšia, ale stále si zachováva svoju výšku a majestátnosť. Funguje pritom s akýmkoľvek štýlom a dizajnom.

geometricka torta
torta ultra fialova
torta ultra fialova

10. TORTY INŠPIROVANÉ DLAŽDICAMI

Na „prvé počutie“ sa mi zdal tento trend naozaj zvláštny, ale fotografie od zahraničných dizajnérov tort iste presvedčia i vás, že má svoje miesto medzi svadobnými tortami roku 2019. Fondán maľovaný alebo zdobený zložitým vzorom inšpirovaným dlaždicami s marockým vzorom v modrej, bielej či žltej farbe dodáva každej torte neobyčajný elegantný vzhľad. Tento trend vychádza z marockého štýlu a stáva sa čoraz populárnejším námetom témy svadieb. Je ľahké pochopiť prečo; predstavuje niečo mimoriadne elegantné a zároveň exotické! 

torta ultra fialova
torta ultra fialova
torta ultra fialova

11. MEĎ

Nie je všetko zlato, čo sa bliští. A pri tortách roku 2019 to platí dvojnásobne, keďže metalickým prvkom tohto roku sa stáva meď. Medená farba vyvoláva viac priemyselný pocit v porovnaní s inými kovovými tónmi, ako je zlato či striebro, čo je ideálne pre trendové páry. Od lesklých prvkov a akcentov až po celé poschodia v tejto farbe – existuje množstvo nápadov na dizajny v tomto duchu, ktoré tento trend začleňujú do hviezdneho „must have“ vašej svadby.

torta ultra fialova
torta ultra fialova
torta ultra fialova

12. FARBA ROKA – KORALOVÁ

Minuloročnú ultra fialovú tento rok PANTONE Institute nahradil romantickou koralovou, ktorá je naozaj pre svadobné torty ako stvorená. Ak uvažujete o tom, že by ste do svojej svadobnej výzdoby zahrnuli nejakú nežnú, romantickú a pritom hravú a veselú farbu, tak už ani nerozmýšľajte. Koralová je tá pravá a okrem toho budete neskutočne trendy! Pritom v kombinácií s bielou vyzerá neuveriteľne romanticky, so zlatou elegantne a s tyrkysovou prinesie skutočný závan leta a mora. 

geometricka torta
torta ultra fialova
torta ultra fialova

13. VERTIKÁLNE RIASENIE

Riasenie na tortách v rôznych podobách si drží v trendoch svadobných tort už niekoľko rokov svoje pevné miesto. Ak však chcete byť originálny, tak potom jednoznačne zvoľte na dizajn svadobnej torty riasenie vo vertikálnom smere. Jedna vrstva pokrytá vertikálnymi volánikmi v kombináci s jednoduchým, elegantným druhým a tretím poschodím pomôže celkovému dizajnu dokonale vyniknúť a je ideálna pre nevesty, ktoré chcú tradičnú svadobnú tortu, ale aspoň s malým prvkom rebelstva. Vertikálne riasenie tiež vyzerá úžasne aj na jednoposchodových tortách a pripomína svadobnú sukňu nežne sa vlniacu v rytme prvého tanca.

torta ultra fialova
torta ultra fialova
torta ultra fialova

14. NAHÉ TORTY – „DRIP“ A KRAJKA

Nahé torty asi z módy len tak ľahko nevyjdú. Pritom, ak ste boli presvedčený, že sa do dizajnu torty bez fondánu nedá priniesť naozaj nič originálne, ste na veľkom omyle. „Drip“, alebo po slovensky poeticky „stekance“, vyzerajú akoby bola poleva na tortu nedbanlivo naliata. Sú hitom instagramu a aj na svadobných nahých tortách vyzerajú úžasne. Úplne dokonale tiež vyzerajú bielou krajkou zdobené nahé a polonahé torty, ktorým krajka dodáva jedinečný romantický a nežný vzhľad. Ak viete, že váš svadobný stôl bude zdobiť nahá torta, tak potom sa určite nechajte zlákať touto jej prekrásnou obmenou. 

torta ultra fialova
torta ultra fialova
torta ultra fialova

15. FOLK A ĽUDOVÉ SVADOBNÉ TORTY

V posledných rokoch sa čoraz viac ľudí vracia k tradíciám a svadby nie sú výnimkou. Čepčenie, folklórne prvky na šatách a celé svadby vo folklórnom štýle sú čoraz viac obľúbenejšie. Preto je samozrejmé, že jedným z hlavných trendov u nás na Slovensku v oblasti dizajnu tort sú svadobné torty s folklórnym motívom. Náš folklór je pritom úžasnou studnicou nápadov v tomto smere, či už túžite po tradičnej romantickej torte s jemným náznakom ľudovej slovesnosti, alebo chcete veselú farebnú svadobnú tortu či elegantnú svadobnú tortu s motívom modrotlače.  

geometricka torta
torta ultra fialova
torta ultra fialova
Pozrite si viac dizajnov tort založených na trendoch roku 2019 v našej galérií na Pintereste:

Alebo si pozrite výber mojich svadobných tort z roku 2019

Ak sa vám moje torty páčia, alebo ste si vybrali z akýkoľvek z trendov roku 2019, alebo naopak, máte vlastnú predstavu o tom, ako by mala vaša svadobná torta vyzerať, ozvite sa mi. Viem vám zabezpečiť vizualizáciu a vyhotovenie vašej torty snov. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *